ERA-1ARC4121C
Mfr.Part #
ERA-1ARC4121C
Description
RES SMD 4.12K OHM 1/20W 0201
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
4.12kOhms
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Voltage - Rated DC :
25V
Power Rating :
50mW
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Packaging :
Cut Tape (CT)
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.25%
Datasheets
ERA-1ARC4121C
Panasonic ERA-1ARC4121C
ERA-1A Series, Thin Film, 4.12kOhms, 0.05W 1/20W, ±0.25%, -55°C~155°C