ERA-1ARC392C
Mfr.Part #
ERA-1ARC392C
Description
RES SMD 3.9KOHM 0.25% 1/20W 0201
Stock
975
In Stock :
975
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
0201
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Voltage - Rated DC :
25V
Power Rating :
50mW
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
3.9kOhms
Datasheets
ERA-1ARC392C
Panasonic ERA-1ARC392C
ERA-1A Series, Thin Film, 3.9kOhms, 0.05W 1/20W, ±0.25%, -55°C~155°C