ERA-1ARC3741C
Mfr.Part #
ERA-1ARC3741C
Description
RES SMD 3.74K OHM 1/20W 0201
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Packaging :
Cut Tape (CT)
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Tolerance :
±0.25%
Power Rating :
50mW
Resistance :
3.74kOhms
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Datasheets
ERA-1ARC3741C
Panasonic ERA-1ARC3741C
ERA-1A Series, Thin Film, 3.74kOhms, 0.05W 1/20W, ±0.25%, -55°C~155°C