ERA-1ARC3740C
Mfr.Part #
ERA-1ARC3740C
Description
RES SMD 374 OHM 0.25% 1/20W 0201
Stock
50
In Stock :
50
Power Rating :
50mW
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
25V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
374Ohms
Supplier Device Package :
0201
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Tolerance :
±0.25%
Datasheets
ERA-1ARC3740C
Panasonic ERA-1ARC3740C
ERA-1A Series, Thin Film, 374Ohms, 0.05W 1/20W, ±0.25%, -55°C~155°C