ERA-1ARC332C
Mfr.Part #
ERA-1ARC332C
Description
RES SMD 3.3KOHM 0.25% 1/20W 0201
Voltage - Rated DC :
25V
Tolerance :
±0.25%
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
3.3kOhms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Power Rating :
50mW
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Factory Lead Time :
42 Weeks
Datasheets
ERA-1ARC332C
Panasonic ERA-1ARC332C
ERA-1A Series, Thin Film, 3.3kOhms, 0.05W 1/20W, ±0.25%, -55°C~155°C