ERA-1ARC3160C
Mfr.Part #
ERA-1ARC3160C
Description
RES SMD 316 OHM 0.25% 1/20W 0201
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Voltage - Rated DC :
25V
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Power Rating :
50mW
Resistance :
316Ohms
Datasheets
ERA-1ARC3160C
Panasonic ERA-1ARC3160C
ERA-1A Series, Thin Film, 316Ohms, 0.05W 1/20W, ±0.25%, -55°C~155°C