ERA-1ARC302C
Mfr.Part #
ERA-1ARC302C
Description
RES SMD 3K OHM 0.25% 1/20W 0201
Power Rating :
50mW
Feature :
Automotive AEC-Q200
Published :
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
25V
Resistance :
3kOhms
Tolerance :
±0.25%
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Datasheets
ERA-1ARC302C
Panasonic ERA-1ARC302C
ERA-1A Series, Thin Film, 3kOhms, 0.05W 1/20W, ±0.25%, -55°C~155°C