ERA-1ARC2871C
Mfr.Part #
ERA-1ARC2871C
Description
RES SMD 2.87K OHM 1/20W 0201
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
42 Weeks
Packaging :
Cut Tape (CT)
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Voltage - Rated DC :
25V
Power Rating :
50mW
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Resistance :
2.87kOhms
Datasheets
ERA-1ARC2871C
Panasonic ERA-1ARC2871C
ERA-1A Series, Thin Film, 2.87kOhms, 0.05W 1/20W, ±0.25%, -55°C~155°C