ERA-1ARC2211C
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ERA-1ARC2211C
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 2.21K OHM 1/20W 0201
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
25V
Ratings :
AEC-Q200
Power Rating :
50mW
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Lead Free :
Lead Free
Number of Terminations :
2
Packaging :
Cut Tape (CT)
Tolerance :
±0.25%
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Automotive AEC-Q200
Composition :
Thin Film
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
Series :
ERA-1A
Resistance :
2.21kOhms
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Datasheets
ERA-1ARC2211C
Panasonic ERA-1ARC2211C
ERA-1A Series, Thin Film, 2.21kOhms, 0.05W 1/20W, ±0.25%, -55°C~155°C