ERA-1ARC2051C
Mfr.Part #
ERA-1ARC2051C
Description
RES SMD 2.05K OHM 1/20W 0201
Voltage - Rated DC :
25V
Packaging :
Cut Tape (CT)
Resistance :
2.05kOhms
Power Rating :
50mW
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.25%
Datasheets
ERA-1ARC2051C
Panasonic ERA-1ARC2051C
ERA-1A Series, Thin Film, 2.05kOhms, 0.05W 1/20W, ±0.25%, -55°C~155°C