ERA-1ARC2050C
Mfr.Part #
ERA-1ARC2050C
Description
RES SMD 205 OHM 0.25% 1/20W 0201
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Resistance :
205Ohm
Tolerance :
±0.25%
Datasheets
ERA-1ARC2050C
Panasonic ERA-1ARC2050C
ERA-1A Series, Thin Film, 205Ohm, 0.05W 1/20W, ±0.25%, -55°C~155°C