ERA-1ARC182C
Mfr.Part #
ERA-1ARC182C
Description
RES SMD 1.8KOHM 0.25% 1/20W 0201
Stock
298
In Stock :
298
Supplier Device Package :
0201
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Resistance :
1.8kOhms
Power Rating :
50mW
Tolerance :
±0.25%
Voltage - Rated DC :
25V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
ERA-1ARC182C
Panasonic ERA-1ARC182C
ERA-1A Series, Thin Film, 1.8kOhms, 0.05W 1/20W, ±0.25%, -55°C~155°C