ERA-1ARC1821C
Mfr.Part #
ERA-1ARC1821C
Description
RES SMD 1.82K OHM 1/20W 0201
Packaging :
Cut Tape (CT)
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Resistance :
1.82kOhms
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Tolerance :
±0.25%
Power Rating :
50mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
25V
Datasheets
ERA-1ARC1821C
Panasonic ERA-1ARC1821C
ERA-1A Series, Thin Film, 1.82kOhms, 0.05W 1/20W, ±0.25%, -55°C~155°C