ERA-1ARC1780C
Mfr.Part #
ERA-1ARC1780C
Description
RES SMD 178 OHM 0.25% 1/20W 0201
Stock
800
In Stock :
800
Tolerance :
±0.25%
Power Rating :
50mW
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Factory Lead Time :
42 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Resistance :
178Ohms
Supplier Device Package :
0201
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
ERA-1ARC1780C
Panasonic ERA-1ARC1780C
ERA-1A Series, Thin Film, 178Ohms, 0.05W 1/20W, ±0.25%, -55°C~155°C