ERA-1ARC1540C
Mfr.Part #
ERA-1ARC1540C
Description
RES SMD 154 OHM 0.25% 1/20W 0201
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
50mW
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Voltage - Rated DC :
25V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Resistance :
154Ohms
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Datasheets
ERA-1ARC1540C
Panasonic ERA-1ARC1540C
ERA-1A Series, Thin Film, 154Ohms, 0.05W 1/20W, ±0.25%, -55°C~155°C