ERA-1ARC1071C
Mfr.Part #
ERA-1ARC1071C
Description
RES SMD 1.07K OHM 1/20W 0201
Stock
997
In Stock :
997
Supplier Device Package :
0201
Power Rating :
50mW
Voltage - Rated DC :
25V
Packaging :
Cut Tape (CT)
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.07kOhms
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Datasheets
ERA-1ARC1071C
Panasonic ERA-1ARC1071C
ERA-1A Series, Thin Film, 1.07kOhms, 0.05W 1/20W, ±0.25%, -55°C~155°C