ERA-1ARC1051C
Mfr.Part #
ERA-1ARC1051C
Description
RES SMD 1.05K OHM 1/20W 0201
Stock
997
In Stock :
997
Power Rating :
50mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
42 Weeks
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Cut Tape (CT)
Supplier Device Package :
0201
Voltage - Rated DC :
25V
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
1.05kOhms
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Datasheets
ERA-1ARC1051C
Panasonic ERA-1ARC1051C
ERA-1A Series, Thin Film, 1.05kOhms, 0.05W 1/20W, ±0.25%, -55°C~155°C