ERA-1ARB9760C
Mfr.Part #
ERA-1ARB9760C
Description
RES SMD 976 OHM 0.1% 1/20W 0201
Stock
700
In Stock :
700
Supplier Device Package :
0201
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
976Ohms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
50mW
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Voltage - Rated DC :
25V
Datasheets
ERA-1ARB9760C
Panasonic ERA-1ARB9760C
ERA-1A Series, Thin Film, 976Ohms, 0.05W 1/20W, ±0.1%, -55°C~155°C