ERA-1ARB9310C
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ERA-1ARB9310C
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 931 OHM 0.1% 1/20W 0201
Stock
39
In Stock :
39
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Ratings :
AEC-Q200
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
0201
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
931Ohms
Composition :
Thin Film
Series :
ERA-1A
Lead Free :
Lead Free
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
25V
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
50mW
Feature :
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Number of Terminations :
2
Datasheets
ERA-1ARB9310C
Panasonic ERA-1ARB9310C
ERA-1A Series, Thin Film, 931Ohms, 0.05W 1/20W, ±0.1%, -55°C~155°C