ERA-1ARB751C
Mfr.Part #
ERA-1ARB751C
Description
RES SMD 750 OHM 0.1% 1/20W 0201
Stock
46
In Stock :
46
Supplier Device Package :
0201
Voltage - Rated DC :
25V
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Published :
2014
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Resistance :
750Ohms
Power Rating :
50mW
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
ERA-1ARB751C
Panasonic ERA-1ARB751C
ERA-1A Series, Thin Film, 750Ohms, 0.05W 1/20W, ±0.1%, -55°C~155°C