ERA-1ARB682C
Mfr.Part #
ERA-1ARB682C
Description
RES SMD 6.8K OHM 0.1% 1/20W 0201
Resistance :
6.8kOhms
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
25V
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
50mW
Datasheets
ERA-1ARB682C
Panasonic ERA-1ARB682C
ERA-1A Series, Thin Film, 6.8kOhms, 0.05W 1/20W, ±0.1%, -55°C~155°C