ERA-1ARB622C
Mfr.Part #
ERA-1ARB622C
Description
RES SMD 6.2K OHM 0.1% 1/20W 0201
Voltage - Rated DC :
25V
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Resistance :
6.2kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
50mW
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
ERA-1ARB622C
Panasonic ERA-1ARB622C
ERA-1A Series, Thin Film, 6.2kOhms, 0.05W 1/20W, ±0.1%, -55°C~155°C