ERA-1ARB6041C
Mfr.Part #
ERA-1ARB6041C
Description
RES SMD 6.04KOHM 0.1% 1/20W 0201
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Voltage - Rated DC :
25V
Power Rating :
50mW
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
AEC-Q200
Published :
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Resistance :
6.04kOhms
Datasheets
ERA-1ARB6041C
Panasonic ERA-1ARB6041C
ERA-1A Series, Thin Film, 6.04kOhms, 0.05W 1/20W, ±0.1%, -55°C~155°C