ERA-1ARB5230C
Mfr.Part #
ERA-1ARB5230C
Description
RES SMD 523 OHM 0.1% 1/20W 0201
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
50mW
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
523Ohms
Voltage - Rated DC :
25V
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Datasheets
ERA-1ARB5230C
Panasonic ERA-1ARB5230C
ERA-1A Series, Thin Film, 523Ohms, 0.05W 1/20W, ±0.1%, -55°C~155°C