ERA-1ARB432C
Mfr.Part #
ERA-1ARB432C
Description
RES SMD 4.3K OHM 0.1% 1/20W 0201
Stock
412
In Stock :
412
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Resistance :
4.3kOhms
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power Rating :
50mW
Supplier Device Package :
0201
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Voltage - Rated DC :
25V
Datasheets
ERA-1ARB432C
Panasonic ERA-1ARB432C
ERA-1A Series, Thin Film, 4.3kOhms, 0.05W 1/20W, ±0.1%, -55°C~155°C