ERA-1ARB3921C
Mfr.Part #
ERA-1ARB3921C
Description
RES SMD 3.92KOHM 0.1% 1/20W 0201
Stock
559
In Stock :
559
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Supplier Device Package :
0201
Voltage - Rated DC :
25V
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
50mW
Resistance :
3.92kOhms
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Thin Film
Factory Lead Time :
42 Weeks
Datasheets
ERA-1ARB3921C
Panasonic ERA-1ARB3921C
ERA-1A Series, Thin Film, 3.92kOhms, 0.05W 1/20W, ±0.1%, -55°C~155°C