ERA-1ARB3831C
Mfr.Part #
ERA-1ARB3831C
Description
RES SMD 3.83KOHM 0.1% 1/20W 0201
Stock
670
In Stock :
670
Power Rating :
50mW
Resistance :
3.83kOhms
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Supplier Device Package :
0201
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Voltage - Rated DC :
25V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Datasheets
ERA-1ARB3831C
Panasonic ERA-1ARB3831C
ERA-1A Series, Thin Film, 3.83kOhms, 0.05W 1/20W, ±0.1%, -55°C~155°C