ERA-14HD330U
Mfr.Part #
ERA-14HD330U
Description
RES SMD 33 OHM 0.5% 1/4W 1210
Voltage - Rated DC :
150V
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Resistance :
33Ohm
Height :
711.2μm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Datasheets
ERA-14HD330U
Panasonic ERA-14HD330U
FIXED RESISTOR ERA-14 Series, Thin Film, 33Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~125°C