ER1641-271KS
Mfr.Part #
ER1641-271KS
Description
FIXED IND 270NH 853MA 110MOHM TH
Inductance :
270nH
Q @ Freq :
47 @ 25MHz
Size / Dimension :
0.162Diax0.410L 4.11mmx10.41mm
Lead Diameter :
0.635 mm
Tolerance :
±10%
Current Rating :
853mA
DC Resistance (DCR) :
110mOhm Max
Quality Factor-Min (at L-nom) :
47
Rated Current-Max :
0.853A
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Material - Core :
Phenolic
Lead Length :
36.53mm
Inductance Frequency - Test :
25MHz
Test Frequency :
25MHz
Frequency - Self Resonant :
250MHz
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Datasheets
ER1641-271KS
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD