ER1641-123KR
Mfr.Part #
ER1641-123KR
Description
FIXED IND 12UH 200MA 2 OHM TH
Size / Dimension :
0.162Diax0.410L 4.11mmx10.41mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Through Hole
Termination :
Axial
Max DC Current :
200mA
Current Rating :
200mA
Frequency - Self Resonant :
44MHz
Operating Temperature :
-55°C~105°C
DC Resistance (DCR) :
2Ohm Max
Inductance Frequency - Test :
2.5MHz
Current Rating (Amps) :
200mA
Length :
10.414mm
Q @ Freq :
50 @ 2.5MHz
Inductance :
12μH
Tolerance :
±10%
Published :
Shielding :
Shielded
Type :
Molded
Lead/Base Style :
Test Frequency :
2.5MHz
Q Factor :
50
Diameter :
4.11mm
Max Operating Temperature :
105°C
Datasheets
ER1641-123KR
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD