ER1537-86JM
Mfr.Part #
ER1537-86JM
Description
FIXED IND 160UH 111MA 6.4 OHM TH
Test Frequency :
790kHz
Tolerance :
±5%
Published :
Quality Factor-Min (at L-nom) :
65
Lead Length :
36.53mm
Frequency - Self Resonant :
7.5MHz
Q @ Freq :
65 @ 790kHz
Lead Diameter :
0.025 mm
Size / Dimension :
0.156Diax0.375L 3.96mmx9.53mm
Inductance :
160μH
DC Resistance (DCR) :
6.4Ohm Max
Max DC Current :
111mA
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Current Rating :
111mA
Datasheets
ER1537-86JM
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD