ER1537-38JM
Mfr.Part #
ER1537-38JM
Description
FIXED IND 12UH 265MA 1.1 OHM TH
Size / Dimension :
0.156Diax0.375L 3.96mmx9.53mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
65
Q @ Freq :
65 @ 2.5MHz
Lead Length :
36.53mm
Test Frequency :
2.5MHz
Lead Diameter :
0.025 mm
Current Rating :
265mA
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Max DC Current :
265mA
Inductance :
12μH
DC Resistance (DCR) :
1.1Ohm Max
Frequency - Self Resonant :
42MHz
Datasheets
ER1537-38JM
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD