ER1537-34JP
Mfr.Part #
ER1537-34JP
Description
FIXED IND 8.2UH 360MA 600MOHM TH
Lead Diameter :
0.025 mm
Inductance :
8.2μH
Tolerance :
±5%
Lead Length :
36.53mm
Size / Dimension :
0.156Diax0.375L 3.96mmx9.53mm
Current Rating :
360mA
Material - Core :
Iron
Q @ Freq :
50 @ 7.9MHz
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Max DC Current :
360mA
Test Frequency :
7.9MHz
Frequency - Self Resonant :
50MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
50
HTS Code :
DC Resistance (DCR) :
600mOhm Max
Datasheets
ER1537-34JP
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD