ER1537-24JM
Mfr.Part #
ER1537-24JM
Description
FIXED IND 3.3UH 300MA 2 OHM TH
No
Test Frequency :
7.9MHz
Pbfree Code :
Lead Length :
36.53mm
Lead Diameter :
0.635 mm
Size / Dimension :
0.156Diax0.375L 3.96mmx9.53mm
Weight :
900.012311mg
HTS Code :
Inductance :
3.3μH
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Current Rating :
300mA
Number of Terminations :
2
Radiation Hardening :
DC Resistance (DCR) :
2Ohm Max
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max DC Current :
300mA
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Frequency - Self Resonant :
110MHz
Mount :
Through Hole
Quality Factor-Min (at L-nom) :
33
Type :
Molded
Tolerance :
±5%
Q @ Freq :
33 @ 7.9MHz
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Series :
ER1537
Datasheets
ER1537-24JM
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD