ER1537-108JR
Mfr.Part #
ER1537-108JR
Description
FIXED IND 620NH 1.1A 150 MOHM TH
Quality Factor-Min (at L-nom) :
50
Published :
Max DC Current :
1.1A
Q @ Freq :
50 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant :
250MHz
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.156Diax0.375L 3.96mmx9.53mm
Inductance :
620nH
Lead Diameter :
0.635 mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Test Frequency :
25MHz
DC Resistance (DCR) :
150mOhm Max
Lead Length :
36.53mm
Current Rating :
1.1A
Datasheets
ER1537-108JR
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD