ER1537-106JR
Mfr.Part #
ER1537-106JR
Description
FIXED IND 430NH 1.225A 120 MOHM
Max DC Current :
1.225A
Size / Dimension :
0.156Diax0.375L 3.96mmx9.53mm
Inductance :
430nH
Lead Length :
36.53mm
Current Rating :
1.225A
Published :
Test Frequency :
25MHz
Lead Diameter :
0.635 mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
45
Frequency - Self Resonant :
310MHz
Q @ Freq :
45 @ 25MHz
DC Resistance (DCR) :
120mOhm Max
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
ER1537-106JR
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD