ER1537-03JM
Mfr.Part #
ER1537-03JM
Description
FIXED IND 270NH 1.4A 90 MOHM TH
Q @ Freq :
45 @ 25MHz
Current Rating :
1.4A
Max DC Current :
1.4A
Tolerance :
±5%
Quality Factor-Min (at L-nom) :
45
Lead Diameter :
0.635 mm
Inductance :
270nH
Test Frequency :
25MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.156Diax0.375L 3.96mmx9.53mm
Lead Length :
36.53mm
DC Resistance (DCR) :
90mOhm Max
Frequency - Self Resonant :
360MHz
Datasheets
ER1537-03JM
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD