ER1025-10KM
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ER1025-10KM
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 390NH 700MA 300MOHM TH
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Lead Length :
36.53mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Current Rating :
700mA
Factory Lead Time :
16 Weeks
Frequency - Self Resonant :
365MHz
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Weight :
299.994654mg
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
No
Tolerance :
±10%
Test Frequency :
25MHz
Number of Functions :
1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.095Diax0.250L 2.41mmx6.35mm
Radiation Hardening :
No
Max DC Current :
700mA
Inductance :
390nH
Material - Core :
Phenolic
JESD-609 Code :
e0
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Q @ Freq :
30 @ 25MHz
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn63Pb37)
Published :
Lead Diameter :
0.51 mm
Package / Case :
Axial
Packing Method :
TR, 14 INCH
Shielding :
Mount :
Through Hole
DC Resistance (DCR) :
300mOhm Max
ECCN Code :
EAR99
Series :
ER1025
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Type :
Molded
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Through Hole
HTS Code :
Terminal Shape :
Wire
Shape/Size Description :
TUBULAR PACKAGE
Datasheets
ER1025-10KM
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD