EPZ1005D800-2R3T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
EPZ1005D800-2R3T
Manufacturer
Shenzhen Sunlord Electronics
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 8025%OHM 0402 1LN
Manufacturer :
Shenzhen Sunlord Electronics
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount
Height (Max) :
0.026 (0.65mm)
Impedance @ Frequency :
80 Ohms @ 100 MHz
Filter Type :
Power Line
DC Resistance (DCR) (Max) :
38mOhm
Ratings :
Series :
EPZ
Current Rating (Max) :
2.3A
Size / Dimension :
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Number of Lines :
1
Datasheets
EPZ1005D800-2R3T
Shenzhen Sunlord Electronics EPZ1005D800-2R3T
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN