EPSA120100UE-P6RP-EJ
Mfr.Part #
EPSA120100UE-P6RP-EJ
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W
Input Connector :
CEE 7/16
Published :
Region Utilized :
Europe
Approval Agency :
cULus
Power (Watts) :
12W
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Voltage - Output :
12V
Operating Temperature :
0°C~40°C
Voltage - Input :
90V~264VAC
Series :
EPSA EURO BLADE (12W)
Current - Output (Max) :
1A
No Load Power Consumption :
300mW Max
Cord Length :
72 1.83m
Size / Dimension :
2.95Lx1.38W x 1.85 H 75.0mmx35.0mmx47.0mm