EPSA120100UB-P6RP-EJ
Mfr.Part #
EPSA120100UB-P6RP-EJ
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W
Voltage - Input :
90V~264VAC
Size / Dimension :
2.95Lx1.97W x 1.85 H 75.0mmx50.0mmx47.0mm
Published :
Voltage - Output :
12V
Approval Agency :
cULus
Region Utilized :
United Kingdom
Series :
EPSA UK BLADE (12W)
No Load Power Consumption :
300mW Max
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
12W
Operating Temperature :
0°C~40°C
Cord Length :
72 1.83m
Current - Output (Max) :
1A