EPM7128SQC100-15F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
EPM7128SQC100-15F
Manufacturer
Altera (Intel)
Package / Case
100-BQFP
Datasheet
Download
Description
IC CPLD 128MC 15NS 100QFP
Manufacturer :
Altera (Intel)
Product Category :
CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Supply Voltage-Min (Vsup) :
4.75V
Width :
14mm
JESD-609 Code :
e0
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Delay Time tpd(1) Max :
15ns
Mounting Type :
Surface Mount
Power Supplies :
3.3/55V
Length :
20mm
JTAG BST :
yes
Series :
MAX® 7000S
ECCN Code :
EAR99
Base Part Number :
EPM7128
Operating Temperature :
0°C~70°C TA
Propagation Delay :
15 ns
Additional Feature :
yes
Terminal Position :
QUAD
Terminal Form :
Gull wing
Qualification Status :
Not Qualified
Surface Mount :
Peak Reflow Temperature (Cel) :
220
Number of Terminations :
100
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Number of I/O :
84
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.25V
Number of Macro Cells :
128
Package / Case :
100-BQFP
Number of Gates :
Supply Voltage :
5V
Programmable Type :
In System Programmable
Clock Frequency :
100MHz
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
3.65mm