EP4SGX360HF35C4N
Mfr.Part #
EP4SGX360HF35C4N
Package / Case
1152-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 564 I/O 1152FBGA
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
Base Part Number :
EP4SGX360
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1152
JESD-609 Code :
e1
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Number of Logic Elements/Cells :
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
ECCN Code :
3A001.A.7.A
Number of Inputs :
564
Length :
35mm
Supply Voltage :
0.9V
Clock Frequency :
717MHz
Number of Outputs :
564
Package / Case :
1152-BBGA, FCBGA
Width :
35mm
Terminal Pitch :
1mm
Number of LABs/CLBs :
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Height Seated (Max) :
3.6mm