EP4SGX290NF45I4N
Mfr.Part #
EP4SGX290NF45I4N
Package / Case
1932-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 920 I/O 1932FBGA
Length :
45mm
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1932
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
245
Number of I/O :
920
Not Qualified
Factory Lead Time :
8 Weeks
Width :
45mm
Terminal Pitch :
1mm
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Terminal Finish :
TIN SILVER COPPER
JESD-609 Code :
e1
Number of Outputs :
920
Supply Voltage :
0.9V
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Height Seated (Max) :
3.6mm
Clock Frequency :
717MHz