EP4SGX290NF45C4N
Mfr.Part #
EP4SGX290NF45C4N
Package / Case
1932-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 920 I/O 1932FBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
JESD-609 Code :
e1
Height Seated (Max) :
3.6mm
Number of Inputs :
920
Package / Case :
1932-BBGA, FCBGA
Clock Frequency :
717MHz
Supply Voltage :
0.9V
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1932
Width :
45mm
Number of Outputs :
920
Surface Mount
Number of I/O :
Length :
45mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Terminal Pitch :
1mm