EP4SGX230KF40I3N
Mfr.Part #
EP4SGX230KF40I3N
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 744 I/O 1517FBGA
Stock
992
In Stock :
992
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
Width :
40mm
Clock Frequency :
717MHz
Peak Reflow Temperature (Cel) :
245
Base Part Number :
EP4SGX230
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Number of Outputs :
744
Length :
40mm
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
Terminal Position :
BOTTOM
Reach Compliance Code :
not_compliant
Terminal Pitch :
1mm
JESD-609 Code :
e1
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
Supply Voltage :
0.9V
Number of LABs/CLBs :
9120
HTS Code :
Number of Logic Elements/Cells :
228000
Height Seated (Max) :
3.6mm