EP4SGX230HF35C4N
Mfr.Part #
EP4SGX230HF35C4N
Package / Case
1152-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 564 I/O 1152FBGA
Stock
1
In Stock :
1
Base Part Number :
EP4SGX230
Width :
35mm
Ball
Factory Lead Time :
8 Weeks
Number of Outputs :
564
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
Package / Case :
1152-BBGA, FCBGA
Terminal Pitch :
1mm
Number of Logic Elements/Cells :
228000
Number of Inputs :
564
Height Seated (Max) :
3.6mm