EP4SGX230HF35C3N
Mfr.Part #
EP4SGX230HF35C3N
Package / Case
1152-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 564 I/O 1152FBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
HTS Code :
Base Part Number :
EP4SGX230
Series :
Stratix® IV GX
Terminal Pitch :
1mm
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
Total RAM Bits :
Width :
35mm
yes
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Length :
35mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Not Qualified
Number of I/O :
564
Number of Inputs :
564
Packaging :
Tray
Height Seated (Max) :
3.6mm