EP4CGX50DF27I7N
Mfr.Part #
EP4CGX50DF27I7N
Package / Case
672-BGA
Description
IC FPGA 310 I/O 672FBGA
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Number of I/O :
310
Number of Logic Elements/Cells :
Total RAM Bits :
Terminal Pitch :
1mm
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Number of LABs/CLBs :
Length :
27mm
Voltage - Supply :
1.16V~1.24V
Supply Voltage :
1.2V
Package / Case :
672-BGA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Tray
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
ECCN Code :
3A991
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Clock Frequency :
472.5MHz
Height Seated (Max) :
2.6mm
Width :
27mm