EP4CGX50DF27C7
Mfr.Part #
EP4CGX50DF27C7
Package / Case
672-BGA
Description
IC FPGA 310 I/O 672FBGA
Number of Inputs :
310
Height Seated (Max) :
2.4mm
Number of Outputs :
310
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Terminal Pitch :
1mm
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Qualification Status :
Not Qualified
JESD-30 Code :
S-PBGA-B672
Supply Voltage :
1.2V
Clock Frequency :
472.5MHz
Width :
27mm
Package / Case :
672-BGA
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
27mm
Voltage - Supply :
1.16V~1.24V